Tanečný sen opäť v ZŠ Š. M. Daxnera

V piatok, dňa 23. marca 2012 organizovala ZŠ Š. M. Daxnera v spolupráci s Akadémiou Danubiana III. ročník súťažnej prehliadky moderného a módneho tanca pod názvom Tanečný sen. Úvodné slovo patrilo riaditeľovi školy Mgr. Petrovi Černému, ktorý predstavil našich cenných hostí, medzi nimi aj vedúceho odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry na MsU Mgr. V. Vidinského a poprial všetkým zúčastneným príjemnú zábavu a umelecký zážitok. Na začiatku podujatia sa predstavili domáce žiačky s modernou gymnastikou. Nechýbal ani šmolk-dance s fitloptami v podaní najmladších členiek tanečného klubu Dance aerobic, ktoré si hovoria Danubiana´s jump babies. Hlavná organizátorka súťaže Miriam Kobelovská privítala účastníkov a popriala im veľa šťastia v tanečnej prezentácii, zároveň predstavila členov odbornej poroty: predseda poroty Štefan Baláž, členovia poroty: Ingrid Šulková v podobe sestričky z Kramárov, Marta Bořutová „alias“ mama Kami a pozvaný hosť, známy spevák a tanečník Ibrahim Maiga. Po príhovore hlavnej organizátorky tanečnú súťaž otvorili dievčatá tanečného klubu Dance aerobic, Danubiana´s jump babies s choreografiou mažoretky. Po ich vystúpení sa oficiálne zahájila tanečná súťaž. Súťažilo sa v troch kategóriách. Prvú kategóriu tvorili deti z materských škôl. Druhá kategória - deti od 6 do 12 rokov. Tretia kategória - deti od 12 do 15 rokov.  Prezentovali sa aj jednotlivci v rámci 2. a 3. kategórie. Medzi naše najúspešnejšie tanečnice patrili: Jesica Dávidová, Simona Hanusková, Nikolka Jahodníková, Erika Litavská.

O úpravu vizáže súťažiach a osvieženie v podobe miešaných nealko nápojov pre  účastníkov  sa postarali študentky z  SOŠOS v Rimavskej Sobote.  Diváci mali možnosť vidieť  náročné aj veselé choreografie skupín a jednotlivcov. Teší nás, že sa do Tanečného sna zapája čoraz viac škôl nielen z okresu Rimavská Sobota, ale aj súťažiaci z okresov Lučenec a Revúca. Tanečný sen je snom každého, kto má radosť z ladného pohybu a tanca. Formuje nové priateľstvá a odhaľuje neraz malé - veľké tanečné talenty, ktoré by bez sponzorov tohto podujatia nebolo možné. Preto vyslovujeme úprimné poďakovanie všetkým sponzorom, vďaka ktorým si deti splnili svoj sen: Akademia Danubiana Bratislava - JUDr. Vladimír Kotas, p. A. Korytiaková - best AUTOMAX s. r. o., p. M. Kosorín - I. MAR spol. s. r. o., Jubal - sport - p. Baláž, I. K. Catering - p. I. Klinčák, PaedDr.  J. Bagačka - Stredná odborná škola obchodu a služieb, Kozmetický salón Violet - p. P. Zajíc, Golden Plus - Mestská záhrada - p. I. Dudek, Kvetinárstvo Tina - p. M. Bořutová, Školská jedáleň - p. M. Trochová, Tesco STORES SR, a. s., Bc. Ingrid Šulková - Dom Matice slovenskej, p. J. Kostková - „Sindy“, p. Ľ. Furman a p. V. Furmanová, p. L. Matheides - bezpečnostný technik, p. R. Varga - Primax, p. Z. Steinerová,  p. Lindiš - Li-nox, p. M. Mičková, p. M. Kobelovská, p. A. Urban, MTB s. r. o.  - p. Matej, p. Tyrala, p. Bořuta, p. R. Ciprus, Ing. Š. Hanzel, p. P. Filipiak.

Mgr. Diana Pavlíková
Výsledky súťaže:

I. kategória
1. miesto - MŠ P. Dobšinského, RS
2. miesto - MŠ Rybárska, RS
3. miesto - MŠ P. Dobšinského, RS (p. Ternóczka)
II. kategória
1. miesto - ZŠ P. K. Hostinského, RS
2. miesto - TK Akadémia Danubiana v spolupráci so ZŠ Š. M. Daxnera, RS (Dance aerobic)
3. miesto - MsKS Hnúšťa
Jednotlivci v rámci II. kategórie
1. miesto - Jesica Dávidová, ZŠ Š. M. Daxnera